Turcija, Bodruma

Bodruma – Turcijas Rivjēra

18.08.2023
Ceļojums

Bodruma – Turcija vai Grieķijas Rivjēra?

Turcija, BodrumaLai arī ģeogrāfiski Bodruma atrodas Turcijā, dabas ziņā šo reģionu ceļotāji ļoti bieži pielīdzina Grieķijai. Ēku arhitektūrā ir daudz zili-balto toņu, apkārt ir apelsīnu koki un daudz dažādas mazas kafejnīcas. Arī atmosfēra, noteikti, vairāk atbilst Eiropai kā Turcijai. Eiropieši šeit, noteikti, saskatīs paralēles ar Francijas, Itālijas vai Spānijas Rivjērām. Mēdz teikt, ka Bodruma ir Turcijas Santropēza. Šeit viss ir lieliski pārdomāts  – mūsdienīga lidosta, piemērota infrastruktūra, atpūtas iespējas gan dienā, gan naktī, taču pati vērtīgākā lieta ir skaistās pludmales, atmosfēra un ēdiens. Kūrorti atrodas tādā kā “nelielā ieplakā”, kur lejup no kalniem, uz jūras pusi, ir saceltas viesnīcas.

Daudzus gadus šis kūrorts bija pieprasīts luksus atpūtas cienītāju vidū, taču šogad kļuvis ne tikai ērtāk, bet arī ekonomiskāk sasniedzams ikvienam. Bodrumas reģionā atpūtniekiem ir pieejamas gan viesnīcas un infrastruktūra vienkāršākai un ekonomiskākai atpūtai, gan premium segmenta viesnīcas, privātas villas ar lieliem baseiniem, greznas jahtas, slaveni un zvaigžņoti restorāni un SPA centri.

Zināmākie Bodrumas reģiona un tūristu vidū iecienītākie kūrorti ir: Torba, Turgutreis, Gumbeta, Didim un Kusadasi.

Pludmales Bodrumā ir Egejas un Vidusjūras ūdeņu sajaukumā, lielākoties tās ir izvietojušās nelielos līčos, ar nelieliem oļiem, vulkāniskām smiltīm vai mākslīgi izveidotām smilšu pludmalēm. Ūdens ir izteikti dzidrs. Daži līči ir vairāk piemēroti ūdenssporta cienītājiem, citi – vairāk mierīgai atpūtai ar bērniem.

Bodruma TurcijāCeļojumi uz Bodrumu ir piemēroti arī atpūšoties kopā ar bērniem, jo lidojums ilgst tikai aptuveni 3,5h. Arī transfēra laiks uz lielāko daļu no viesnīcām ir izteikti īsāks kā ierasts Turcijā, Antālijā un Alānijā. Atpūtai ar bērniem šeit ir arī delfināriji, akvaparki un citas izklaides, kā arī dažādi muzeji, tirdziņi, pilis, amfiteātri un Turku hammam pirtis pieaugušajiem.

Tā kā Bodruma atrodas netālu no Grieķijas Kosas un Rodas salām, tas ceļotājiem paver iespējas apvienot atpūtu Turcijā ar ekskursijām uz Grieķiju. Prāmja brauciens no Bodrumas uz Kosas salu aizņemt nepilnu pus stundu un uz Rodu – aptuveni 2,5h vienā virzienā.

 

Ko darīt un apskatīt Bodrumā?

  • līcis ir lieliski piemērots zemūdens niršanai: pieejami arī PADI un CMAS niršanas kursiTurcija, Bodruma
  • doties dažādos izbraucienos ar laivām
  • izbaudīt plašo ekskursiju piedāvājumu (senas pilsētas, piemēram, Efesa, Daljana, Mileta, Didima, amfiteātri, kalnu pilsētas, safari)
  • atpūsties ūdens atrakciju parkos
  • meklēt adrenalīnu raftinga braucienos
  • atpūsties Turku Hammam pirtīs

Iecienītākie suvenīri no Turcijas, tai skaitā, Bodrumas, ir keramika, tekstila izstrādājumi, dažādas garšvielas, saldumi, kā arī siers un olīveļļa.

 

Par piedāvājumiem vaicājiet mums vai īso ieskatu var apskatīt šeit: BODRUMA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *