Bulgārija un tās kūrorti

Kāpēc ceļot uz Bulgāriju?

Atpūtas ceļojums uz BulgārijuBulgārijas kūrorti ar Melnās jūras smilšu pludmalēm un lēzenajām ieejām jūrā ir īpaši piemērotas atpūtai ar maziem bērniem. Bulgārija ir mazāk izteikts galamērķis, kurā ir viesnīcas ar akvaparkiem, kā, piemēram, Turcijā, taču tas ir kļuvis iecienīts atpūtnieku vidū.

Ja kādreiz Bulgārija bija populāra dažādu minerālvannu un atveseļošanās tūrisma cienītāju vidū, tad pēdējos gados uz Bulgāriju ceļo gan pāri, gan draugu kompānijas, gan ģimenes, gan pat dažādu uzņēmumu grupas.

Šeit izmaksas līdzīga līmeņa viesnīcām būs salīdzinoši zemākas nekā citos Eiropas galamērķos. Pie tam, ir plaši pieejamas dažādu kategoriju viesnīcas un iespēja izvēlēties dažādus ēdināšanas veidus. Bulgārijā ir pieejami gan apartamenti bez ēdināšanas, gan Premium klases viesnīcas, ne tikai ar “viss iekļauts ēdināšanu”, bet pat ar “Ultra, Premium, Gold, Luxury” viss iekļauts ēdināšanas veidiem.

Lielākoties viesnīcas atrodas pie pašas pludmales vai tuvu tām un, ne velti, jo pludmales aizņem gandrīz pusi no visas Bulgārijas piekrastes teritorijas.

 

Slavenākie un iemīļotākie Bulgārijas kūrorti

  • Saulainais krasts. Tas ir lielākais Bulgārijas kūrorts, kas atrodas aptuveni 30 km no Burgasas un šim kūrortam ir ES piešķirts “Zilais karogs“. Kopumā kūrorts un tā pludmales josla ir gara – aptuveni 8 km un platākajās vietās tā ir pat ~100m plata. Šī ir teju ideāla vieta atpūtai visām gaumēm. Šeit ir arī lieliski laikapstākļi, lai brauktu ar vējdēli, ūdensslēpēm vai nodarbotos ar kādu citu sev tuvu buru sportu.Atpūtas ceļojums uz Bulgāriju
  • Nesebāra. Tas ir ne tikai pludmales kūrorts, bet arī sena pilsēta, kas atpūtniekiem piedāvā arī dažādu kultūras vēstures apskates objektu pieejamību rokas stiepiena attālumā. Piemēram, vecpilsētā ir saglabājušās vairāk nekā 40 baznīcas. Lai gan daudzas no tām ir drupās, vecākā no 6. gadsimta, bet jaunākā – no 12. Nesebāra atrodas praktiski blakus Saulainajam krastam un arī piedāvā plašu izklaides aktivitāšu kopumu.
  • Pludmales atpūta BulgārijāPomorje (Pomorie). Neliels pludmales kūrorts aptuveni 20 km attālumā no Burgasas un 18 km – no Saulainā krasta. Līdzīgi kā Nesebāra, tas izveidojies senas pilsētas reģionā, blakus Pomorje sāls ezeram. Lielākoties viesnīcas ir izvietotas uz šauras zemes strēles pie jūras un pludmales ir vienas no labākajām visā Bulgārijā. Pavisam netālu atrodas lielākais akvaparks Bulgārijā – Sunset Aquapark. Pomorje kūrorts ir viens no tiem, kurš jau sen ir populārs ar saviem sāls un minerālu avotiem, kā arī ārstnieciskajām dūņām, tāpēc īpaši piemērots tiem, kas uz Bulgāriju dodas atveseļošanās nolūkā.
  • Vlasas kūrorts. Viens no jaunākajiem kūrortiem Bulgārijā. Tas atrodas ~5 km no Saulainā krasta. Šis kūrorts ir pievilcīgs ar savu dabu – tā ir kā neliela kūrorta zona starp kalniem un jūru un, šīs kombinācijas dēļ, klimats ir ļoti veselīgs – piemērots atpūtai un relaksācijai. St.Vlasa kūrorts pēdējos gados ir piedzīvojis strauju attīstību – uzceltas jaunas viesnīcas, attīstīta infrastruktūra. Tas ir piemērots ģimenes atpūtai, taču iespējams izbaudīt arī vakara izpriecas netālajos Saulainā krasta kūrorta naktsklubos un diskotēkās.
  • Zelta smiltis. Vislielākais un jau no seniem laikiem viszināmākais kūrorts Bulgārijā. Teritorijai ir piešķirts nacionālā parka statuss. Zelta smilšu kūrortā ir pieejamas dažādas izklaides, piemēram, izbraucieni ar jahtām vai ūdensslēpēm, zemūdens niršana, burāšana golfs un pat lidojumi ar deltaplānu. Šeit ir ne tikai skaista daba, bet netālu atrodas arī klintīs izcirstais Aladžas klosteris.
  • Pludmales atpūta BulgārijāObzora. Kūrorts, kas atrodas starp jūru un Stara Planinas kalnu grēdu. Tas ir īpašs ar to, ka tam ir visgarākā pludmales josla Bulgārijas Melnās jūras piekrastē (aptuveni 6 km). Obzora kūrorts ir iecienīts gardēžu vidū, jo šeit atrodas daudz labu restorānu.
  • Duni. Pavisam neliels, pēc sajūtām teju privāts kūrorts ~50km attālumā no Burgasas. Duni atrodas pie dabas rezervāta, blakus aptuveni 4 km garai un 100 m platai smilšu pludmalei. Katru gadu šeit plīvo Zilais ūdens kvalitātes karogs. Kūrorts ir piemērots atpūtai kopā ar bērniem, jo ūdens ir tīrs un ieeja jūrā lēzena. Arī šeit pieejama plaša izklaižu un aktivitāšu programma

Akvaparki un atpūtas kompleksi iecienītāko kūrortu tuvumā:

Vēl par Bulgāriju un ceļojumiem, lasiet šeit: BULGĀRIJA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *