Citi ceļojumi uz Krētu

Grieķija, Krēta

Meklējat vislabāko ceļojumu uz Krētu Grieķijā par visizdevīgāko pieejamo cenu?
Uzticieties profesionāļiem un mēs priecāsimies piemeklēt labāko piedāvājumu tieši Jums!

Uz Krētas salu (Grieķija) ceļojumi 2022.gada vasaras sezonā tiek piedāvāti līdz 22.oktobrim. Viesnīcu klāsts, kategorijas, atrašanās vietas un cenas ir visdažādākās – sākot no nelielām, ekonomiskām viesnīciņām bez brokastīm, līdz pat lielām un lepnām luksusa klases viesnīcām labi zināmos kūrortos.

Labprāt piemeklēsim interesēm, ceļotāju skaitam un datumiem vēlamo piedāvājumu, tāpēc spied “Saņemt piedāvājumu” un norādi sev interesējošo.

SAŅEMT PIEDĀVĀJUMU

Sūtot pieprasījumu, lūgums norādīt:

 • Kuros datumos tieši gribat vai varat ceļot
 • Kādas būtu vēlmes / prasības viesnīcai
 • Kāds ēdināšanas tips interesētu (vai brokastis, vai viss iekļauts, vai kāds cits)
 • Cik ceļotāju būsiet
 • Kāds ir bērna / bērnu vecums uz ceļojuma brīdi
 • Ja ir zināms plānotais budžets, lūdzu, norādiet, tas mums palīdzēs pēc iespējas precīzāk piemeklēt vajadzīgo

Krēta

Krētas sala ir grieķu zemes patiess dārgums un daudzu ceļotāju sapnis. Tā ir saules pielieta vieta ar neparastu dabas daudzveidību: gleznainām kalnu ainavām, tirkīzzilu ūdeni un skaistām pludmalēm. Ceļotājus nespēj atstāt vienaldzīgus arī mītiem apvītās Krētas antīkās pilsētas, kuru vēsture sniedzas tūkstošiem gadu senā pagātnē.

Kūrorti un viesnīcas atbilst visaugstākajiem standartiem, restorānos un tavernās baudāmi gardi Vidusjūras un tradicionālie grieķu ēdieni un izslavētā dienvidniekiem raksturīgā viesmīlība.

 • tiešie lidojumi no Rīgas: 24.04. – 2.10.2022.
 • lidojuma ilgums no Rīgas: 3 h 30 min
 • valūta: eiro

 

Iecienītākie Krētas ēdieni

Krēta ir iecienīts galamērķis gardēžu vidū. Ikviens šeit gan degustē, gan ved sev līdzi olīvas un olīveļļu, apmeklē tavernas un izgaršo bagātīgos sierus, jūras veltes, gaļas produktus un Krētas vīnus.

Zināmākās grieķu virtuves garšas ir grieķu jogurta, gurķu un ķiploku mērce – tzaziki (to kā papildus piedevu izmanto pie daudziem ēdieniem), grieķu salāti (tomāti, gurķi, paprika, sarkanie sīpoli, fetas siers, olīveļļa, olīvas un dažādas garšvielas) un protams, tradicionālais Grieķijas virtuves ēdiens –  moussaka. Šim ēdienam ir atrodamas līdzības ar lazanju, tikai pastas vietā tiek izmantotas plānas baklažānu šķēles. Pildījumā visbiežāk ir jēra maltā gaļa ar tomātiem, sīpoliem un dažādiem vietējiem garšaugiem. Ēdienam var tikt pievienoti vai klāt pasniegti arī kartupeļi. Esot Krētā noteikti ir jāpamēģina arī souvlaki. Tā ir iecienīta uzkoda grieķu virtuvē, kas var būt gan kā neliela īpaši pagatavota gaļa uz iesma, gan kā pilnvērtīgs ēdiens kopā ar pitas maizi, tomātiem un reizēm arī kartupeļiem. Arī šeit  neatņemama sastāvdaļa ir tzatziki mērce. Gaļas cienītājiem vietējās tavernās ir ieteikums vaicāt pēc grillējumiem – tie šeit ir izcili, it īpaši jēra gaļas ēdieni. Gaļa Krētā, tāpat kā kontinentālajā Grieķijā, tiek pagatavota daudz un dažādos veidos un itin visi no tiem ir garšas piesātināti.

 

Ko Krētā apskatīt?

Krēta ar dabas un apskates vietu daudzveidību noteikti ir viens no top galamērķiem ne tikai Eiropā. To ir daudz, bet šeit izstāstīsim par dažiem no populārākajiem.

Lai atrastu ko interesantu, vēsturisku vai acij tīkamu, nav jādodas tālu, piemēram, 5 km attālumā no Krētas galvaspilsētas, Heraklionas, atrodas senā Knosas pilsēta. Šeit arheoloģiskie izrakumi turpinās līdz mūsdienām. Šeit galvenais apskates punkts ir Knosas pils: milzīgs 5 stāvu pils labirints ar daudzām istabām un noslēpumainiem nostūriem.

Uz austrumiem no Heraklionas, senās Preso pilsētas agrākajā vietā, mūsdienās atrodas skaista pilsētu ar nosaukumu Sitijja. Preso Krētā uzskata par senās grieķu mākslas uzplaukuma centru. Par to liecina šeit esošās senās terakotas skulptūras.

Šajā apvidū tiek ražots arī labākais Krētas vīns.

Nedaudz tālāk no pilsētas atrodas Toplou klosteris, kas savulaik bija salas bagātākais klosteris. Turcijas valdīšanas laikā tajā darbojās slepena kristiešu skola, mūsdienās muzejā atrodama plaša ikonu kolekcija.

Samārijas aiza ir gandrīz obligāta apskates vieta Krētā. Varētu teikt, ka tā ir vieta, kura jāredz ikvienam pārgājienu vai iespaidīgu dabas skatu cienītājam. Tā ir garākā sausā aiza Eiropā, Samārijas garums ir 13 kilometri. Tā sākās nelielā ciematā Omolos, kas atrodas 1227m augstumā virs jūras līmeņa un beidzas pie pašas jūras. Pārgājiena noslēgums ir nelielā ciematiņā – Agia Rumeli. Tas atrodas pašā jūras krastā un ir norobežots no visas pasaules. Vienīgais veids kā šeit nokļūt vai doties no tā prom ir tikai caur aizu augšup kalnā vai ar kuģi.

Krēta ir izslavēta ar savām pludmalēm un žilbinošajiem līčiem.

Vislabāk zināma un teju ikoniska ir Elafonisi pludmale. Tā zināma arī ar nosaukumu “rozā smilšu pludmale”.  Elafonisi savieno nelielu, tāda paša nosaukuma saliņu ar Krētas salu. Rozā smilšu pludmales nosaukumu tā nav ieguvusi nejauši. Smiltis šeit ir rozā krāsā un ūdens ir kristāldzidrs un tirkīzzils.

Ja ir vēlme doties izbraucienā ar kuģīti, tad viens no apskates punktiem varētu būt neapdzīvotā Spinalongas sala. Tā atrodas Elundas līcī. Šo salu sauc arī par “spitālīgo salu” un ne velti, jo agrāk šeit izmitināja ar spitālību inficētus cilvēkus.  Salā viņi bija izolēti no pārējās pasaules. Esot Spinalongas salā, ir mazliet dīvainas sajūtas, jo šajā vietā nošķirtie dzīvoja kā cietumā un tai pat laikā varēja nosacīti baudīt klusumu, mieru un dabas patieso skaistumu.

 

Būsim priecīgi sagatavot tieši Jūsu vēlmēm un prasībām pieskaņotus vislabākos ceļojumu piedāvājumus!

SAŅEMT PIEDĀVĀJUMU

asds

Krēta

Viesnīcas links -
s

no 329  * personai divvietīgā numurā

Citi ceļojumi uz Krētu

 • Ceļojuma ilgums:  8 dienas
 • Ēdināšana:  dažādi

  Saņemt piedāvājumu

  Aizpildiet kontaktformu un pastāstiet, kas Jūs interesē!