SPA Lietuvā

Palanga vienmēr bijusi viens no iecienītākajiem Baltijas valstu kūrortiem. Galvenais iemesls tam ir atpūtas un izklaides iespējas, ko piedāvā Palanga un tās 18 km garā Baltijas jūras piekraste ar smilšu pludmali. Atpūtnieki ir īpaši iecienījuši omulīgo gājēju ielu ar restorāniem, kafejnīcām un tās relaksējošo atmosfēru, kā arī ~400 m garo molu, no kura vērot saulrietu. Kā īpaša Palangas vizītkarte ir arī muzeji, parki un, protams, mūsdienīgās SPA viesnīcas. Šeit interesanti ir arī aktīvās atpūtas cienītājiem, kuri novērtē labi aprīkoto velo celiņu no Klaipēdas līdz Šventoji (šīs nelielās kūrorta pilsētiņas apmeklējums daudziem ir negaidīts, bet patīkams pārsteigums). Apkopojot plašo piedāvājumu, pavisam noteikti var apgalvot, ka Palanga ir ideāli piemērots kūrorts romantiskai, nesteidzīgai SPA atpūtai, kuru ir viegli apvienot ar pilsētas izzināšanu un tās atmosfēras baudīšanu.

Lai arī Druskininki (Druskininkai), kas ir vēl viena atpazīstama un iemīļota kūrortpilsēta Lietuvā, neatrodas pie jūras, tā var lepoties ar to, ka tiek uzskatīta par veselības veicināšanas, atpūtas un aktīvā dzīvesveida galvaspilsētu. Šādam apgalvojumam par pamatu ir četras dāvanas, ar kurām daba bagātīgi apveltījusi Druskininkus: minerālūdens, priežu meži, svaigs gaiss un ārstnieciskas dūņas. Tas viss, protams, ir veicinājis to, ka jau gadsimtiem ilgi Druskininkos atpūšas un veselību atjauno ne tikai paši lietuvieši, bet arī viesi no citām valstīm. Šī viennozīmīgi ir viena no Lietuvas SPA pērlēm. Šeit ir mūsdienīgas SPA viesnīcas, plaši, labi kopti un uzturēti parki ar pastaigu un velo takām, restorāni un kafejnīcas, ūdens atrakciju parki un pat sniega arēna, kurā var baudīt slēpošanas un snovošanas priekus visu cauru gadu. Pie tam, kafejnīcās ir iespējams mieloties par ļoti draudzīgām cenām. Druskininki patiks ceļojot gan divatā, gan ar draugiem, gan kopā ar bērniem, jo garlaicīgi šeit nebūs nevienam!

Vytautas Mineral SPA 4*
Foto: Vaidotas Grigas

Ne mazāk zināma ir SPA un balneoloģijas kūrortpilsēta Birštonas, kas atrodas Nemūnas upes krastos. Ja vēl pāris gadus atpakaļ tā bija atpazīstama tikai kā vieta veselības atjaunošanai un uzlabošanai tās lieliskajās sanatorijās, tad šobrīd tā jau var lepoties arī ar vairākām mūsdienīgām SPA viesnīcām un lielisku atpūtas infrastruktūru. Krāšņu dabas skatu mīļotājiem nesen tika atvērts 45 m augsts skatu tornis. Tas dod iespēju iepazīties ar Nemunas loku reģionālā parka ainavu no augšas. Tiem, kas vairās no augstuma, bet vēlas “izlocīt kājas”, pilsētu iespējams iepazīt velo tūrē – braucot pa mūsdienīgiem veloceliņiem pat 46 km garumā (baudot gan meža klusumu, gan Nemūnas skaistumu, gan pilsētiņas šarmu). SPA brīvdienas Birštonā patiks viegli aktīvas atpūtas un dabas mīļotājiem.

Tos, kuri jau Lietuvas iecienītākos kūrortus un to SPA viesnīcas ir iepazinuši un vēlas piedzīvot ko jaunu, aicina nelielā, bet ļoti skaistā Lietuvas pilsēta Anīkšči (Anykščiai). Pēdējo gadu laikā tūristu skaits šajā pilsētā krietni audzis dēļ unikālas pastaigu takas, kuras viena daļa ir izbūvēta ~ 30 metrus no zemes – starp koku galotnēm. Anīkšči kā atpūtas galamērķis ir iecienīts arī tāpēc, ka tās pievārtē atrodas ar vairākām starptautiskām godalgām SPA un labsajūtas jomā apbalvotās viesnīcu ķēdes “SPA Vilnius” un “SPA Vilnius Anyksciai 4*”. Tā izceļas ar interesantu arhitektūru un atrodas SPA viesnīcām ideāli piemērotā vietā – priežu ielokā pie Šventoji upes. Neskaitot augsto SPA procedūru kvalitāti, atpūtnieki īpaši novērtē stikloto ūdens relaksācijas centru, no kura paveras burvīgs skats visos gadalaikos. Anīkšči ir lieliski piemērota vieta, lai baudītu mieru, klusumu un izcilu SPA viesnīcas servisu.

Ceļojumi