Atpūtas ceļojumi uz Ēģipti

Hurgada VAI Šarmelšeiha? Kuru galamērķi izvēlēties?

26.05.2022
Ceļojums

Hurgada vai Šarmelšeiha? Kurp doties atpūtā?

Ēģipte ir zināms kā ļoti iecienīts Latvijas ceļotāju galamērķis, it īpaši ziemā! Tas gan ir mīts, ka šajā valstī visu gadu ir 30’c temperatūra un ūdens tik silts kā piens. Lai gan Ēģiptē ir vairāk kā 2 atpūtas galamērķi, populārākie ir Hurgada un Šarmelšeiha. Tāpat kā citur, arī Ēģiptē ziemas mēdz būt dažādas un 100% garantiju, ka viens vai otrs kūrorts būs labāks un siltāks, nevar sniegt neviens.

Ceļojumi uz Ēģipti

 

Tomēr, kuru no abiem izvēlēties? Hurgadu vai Šarmelšeihu?

Abi kūrorti jau gadu desmitiem vilina atpūtniekus ar dzidro Sarkanās jūras ūdeni, sauli, “viss iekļauts” koncepcijas viesnīcām, vēsturisko kultūras mantojumu un krāšņajiem koraļļu rifiem.

HURGADA

Atpūta Hurgadā - Pickalbatros Jungle Aquapark 4*

Galamērķis ar dažādiem kūrortiem, līčiem, teju atšķirīgiem mikroklimatiem un plašām atpūtas iespējām. Viens no populārākajiem kūrortiem ir Makadi Bay līcis. Šī līča rajons pamatoti tiek uzskatīts par labāko atpūtas vietu Hurgadā: modernas viesnīcas ar plašām un zaļām teritorijām, daudz izklaides iespēju, kvalitatīvs serviss un lielākoties “Viss iekļauts” ēdināšanas koncepts. Makadi Bay ir līcis, tāpēc labi piemērots arī atpūtai ziemā. Ja citos Hurgadas reģionos ziemā mēdz būt vējains, šeit ļoti bieži laiks ir daudz mierīgāks un klimats ir maigāks.

 

Brīvdienas Hurgadā – liekākie plusi un mīnusi

Hurgada var lepoties ar smilšainām pludmalēm un lēzenu ieeju jūrā. Smilšainās pludmales ir argumentu Nr.1. atpūtai ar ģimenēm. Lai arī ne visas pludmales Hurgadā ir smilšainas, lielākā daļa tādas ir. Tām ir lēzena ieeju jūrā, tāpēc tās ir lieliski piemērotas atpūtai ar bērniem. Šeit var droši staigāt basām kājām, spēlēties smiltīs un nesteidzīgi baudīt pludmales brīvdienas. Viesnīcas galvenokārt piedāvā “viss iekļauts” ēdināšanas koncepciju un animācijas programmas jau viesnīcas teritorijā. Šis noteikti ir galamērķis Nr.1 atpūtai ar ģimenēm– īpaši tiem, kas vēlas pavadīt laiku tikai viesnīcā.

PLUSI:

 • Gandrīz visas viesnīcas atrodas pirmajā līnijā pie jūras.
 • Attālums no lidostas līdz viesnīcām ir neliels – pārbraucieni ir īsi un netiek zaudēts laiks atpūtai.
 • Brauciens no Hurgadas uz piramīdām, Luksoru un Kairu būs ātrāks un arī lētāks nekā no Šarmelšeihas.
 • Hurgadā ir plaša un daudzveidīga viesnīcu izvēle un daudz izklaides iespēju visai ģimenei.
 • Ziemā daži Hurgadas reģioni mēdz būt vējaini, tāpēc ir lieliski piemēroti kaitsērfingam.
 • Brīvdienas Hurgadā ir nedaudz lētākas nekā Šarmelšeihā.
 • Hurgadas piekraste ir piemērota atpūtai ar bērniem. Šeit ir lēzena ieeja jūrā un patīkami mīkstas smiltis.

MĪNUSI:

 • Hurgadas piekrastē ir ļoti maz viesnīcu ar lieliem un skaistiem koraļļu rifiem. Snorkelēšana un niršana ar akvalangu ir ļoti vienkārša un galvenokārt paredzēta iesācējiem. Pieredzējušiem zemūdens pasaules pētniekiem, šeit varētu būt garlaicīgi un neinteresanti.
 • Ziemā atsevišķos Hurgadas reģiona kūrortos var būt diezgan vējains un vēss laiskai pludmales atpūtai.
 • Safari būs mazāk interesants kā Šarmelšeihā.

 

ŠARMELŠEIHA

Koraļļi Ēģipte

Šarmelšeiha (Šarm El Šeiha) ir ļoti pieprasīts un iecienīts galamērķis Latvijas ceļotāju aprindās. Krāšņie koraļļi, viss iekļauts koncepcijas viesnīcas, jūras tuvums – tas viss nodrošina šī galamērķa pamatoto popularitāti. Viens no iecienītākajiem galamērķiem ir Naama Bay. Šo rajonu var saukt par ideālu pludmaļu ziņā tiem ceļotājiem, kuri Šarmelšeihā meklē smilšainās pludmales un lēzenu ieeju jūrā. Naama Bay ir Šarmelšeihas kūrorts atpūtai ģimenēm ar bērniem. Šajā rajonā atrodas arī vecpilsēta un ir koncentrēta galvenā kūrorta infrastruktūra un izklaides.

Šarmelšeihas lielākā un zināmākā pievilcība ir ne tikai kvalitatīvie, īpaši tūristiem izveidotie kūrorti, bet arī krāšņie koraļļu rifi, Sarkanās jūras dzīļu skaistums un lieliskas zemūdens niršanas iespējas.

Brīvdienas Šarmelšeihā lielākie trūkumi un priekšrocības

Šarmelšeihā ir ideāls klimats: maigas siltas ziemas, bagātīga zemūdens pasaule, dzidra un skaista Sarkanā jūra. Lielākā daļa pludmaļu ir ar koraļļiem rifiem, tāpēc, lai nokļūtu ūdenī galvenokārt ir jāizmanto pontoni, taču arī šeit ir atrodamas viesnīcas ar dabīgām vai īpaši izveidotām smilšu pludmalēm un lēzenu ieeju jūrā. Šarmelšeiha tika izveidota, lai šajā reģionā attīstītu tūrismu, tāpēc lielākā daļa infrastruktūras ir pielāgota tieši šim mērķim.

PLUSI: 

 • Piemērots galamērķis ģimenes brīvdienām ziemā, siltākais un mierīgākais kūrorts Ēģiptē.
 • Šarmelšeihas Nr.1 pluss ir bagātīgi un krāsaini koraļļu rifi, kā arī to tuvumā ir milzums dažādu košu zivju. Bieži vien rifi un zivis ir redzami jau no pontona vai pat krasta.
 • Lieliski attīstīta tūrisma infrastruktūra, daudz izklaides iespēju, tirdzniecības centri, restorāni, naktsklubi, kaljan bāri un plašs ekskursiju piedāvājums.
 • Plaša viesnīcu izvēle, viss iekļauts koncepts un izklaides iespējas turpat viesnīcu teritorijās.
 • Pateicoties smilšu kāpām, šeit ir interesantāks safari kā Hurgadā.
 • Kūrorti atrodas netālu no Šarmelšeihas lidostas.

MĪNUSI:

 • Ne pārāk liela smilšu pludmaļu izvēle. Šarmelšeihas kūrortos galvenokārt ir pludmales ar koraļļu rifiem, tāpēc, lai ieietu ūdenī, līdzi jābūt speciāliem apaviem (koraļļu čībām) vai tādiem ūdenī izmantojamiem apaviem, ar kuriem nebūtu bail uzkāpt uz kāda koraļļa vai jūras eža.
 • Šarmelšeihā ir neliels skaits apskates objektu. Šī Ēģiptei ir salīdzinoši jauna vieta, tāpēc nav senu vecpilsētu un vēsturisko celtņu.
 • Ir viesnīcas, kuras neatrodas pie pludmales, tāpēc jārēķinās, ka uz tām var nākties doties ar viesnīcas bezmaksas transfēra autobusiem.
 • Cenas ziņā var būt nedaudz dārgāk kā Hurgadā

 

Ēģiptes tirgus Ceļojums uz Ēģipti

Kas tomēr labāk? Hurgadā vai Šarmelšeihā?

Uz šo jautājumu nav viennozīmīgas atbildes. Gan viens, gan otrs galamērķis piedāvā pludmales, viss iekļauts ēdināšanas iespējas, labu servisu, izklaides un ekskursiju iespējas.

Izvēle ir atkarīga no katra vēlmēm, izvēlētā mēneša ceļojumam un iepriekšējās pieredzes. Tomēr sasummējot: tiem, kas vēlas iepazīt Sarkanās jūras zemūdens pasaules skaistumu, labāk lidot uz Šarmelšeihu, bet lēzenām smilšu pludmalēm un nesteidzīgai ģimenes atpūtai pludmalē, iespējams, piemērotāka būs  Hurgada.

Pludmales atpūta Ēģiptē

 

Par piedāvājumiem vaicājiet mums vai īso ieskatu var apskatīt šeit: ĒĢIPTES CEĻOJUMU PIEDĀVĀJUMI

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *