Vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņš ieceļošanai Latvijā

24.01.2022
Ceļojums

No 01.02.2022. stājas spēkā jaunas vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņa prasības ieceļošanai Latvijā.

Līdz šim, atgriežoties Latvijā, jebkurai personai, kas bija pabeigusi pilnu vakcinācijas kursu, tests pirms ceļošanas nebija nepieciešams un pašizolācija nebija jāievēro. Pēc jaunajiem noteikumiem, tiem ceļotājiem, kuriem vairs nebūs spēkā esoša (sadarbspējīga) Covid-19 sertifikāta, turpmāk būs nepieciešams:

Saskaņā ar šīm izmaiņām, derīgs (sadarbspējīgs) vakcinācijas sertifikāts ir tikai personām, kuras ir:

  • Pabeigušas primāro vakcināciju un pagājušas ne vairāk kā 150 dienas (5 mēneši) kopš Janssen ražotās vakcīnas (Johnson & Johnson) devas saņemšanas vai ne vairāk kā 270 dienas (9 mēneši), kopš saņemtas otrās citas vakcīnas devas;
  • Saņēmušas balstvakcināciju* (saņemta 3.vakcīnas deva vai 2.deva Janssen vakcīnas) – nav noteikts konkrēts vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš;
  • Personām, kurām ir pārslimota Covid-19** infekcija pirms vai pēc 1 devas vakcinācijas, neatkarīgi no vakcīnas veida, sertifikāta derīguma termiņš ir 270 dienas (9 mēneši);
  • Ja ir saņemtas 2 vakcīnas un pēc tam ir pārslimots Covid-19** VAI ARĪ ir saņemta 1 vakcīna, pārslimots Covid-19** un pēc tam saņemta 2 vakcīnas deva, tad šādam sertifikātam nav noteikts derīguma termiņš.

* Balstvakcinācijas sertifikāts ir izveidojams un derīgs izmantošanai uzreiz pēc tam, kad vakcinācijas iestāde ir ievadījusi datus par vakcinācijas faktu E-veselībā   (izņemot pēc Janssen vakcīnas devas saņemšanas – tad sertifikāts ir derīgs pēc 14 dienām, neskaitot vakcinācijas dienu ). Vienlaikus jāņem vērā, ka informāciju par veikto balstvakcināciju ārstniecības iestādes drīkst ievadīt E-veselības sistēmā 48 h laikā pēc vakcinācijas.

** inficēšanās ar Covid-19 ir apstiprināta ar pozitīvu testu, kas veikts oficiālā laboratorijā

!!! Jaunās izmaiņas neattiecas uz bērniem līdz 18 gadiem. Šobrīd personām līdz 18 gadu vecumam (neieskaitot) sertifikātam derīguma termiņš netiek noteikts un izmaiņu ieceļošanas un pašizolācijas noteikumos – nav.

Informācija par sertifikāta derīguma termiņiem ŠEIT

 

Atgādinām, ka ceļošanas noteikumi var mainīties pēkšņi, tāpēc iesakām sekot līdzi visiem jaunumiem gan LR Ārlietu Ministrijas mājas lapā, gan citos oficiālos Covid-19 informācijas avotos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *