Zanzibāra

Zanzibāra ir daļēji autonoma Tanzānijas daļa Āfrikas Austrumos, atrodas Indijas okeānā, 25–50 km no Tanzānijas krasta līnijas un veidojas no daudzām mazām salām un divām lielākām – Unguja (galvenā sala, kas neoficiāli tiek dēvēta par Zanzibāru) un Pemba. Galvaspilsēta ir Zanzibāra – tā atrodas Ungujas salā. Tās vēsturiskais centrs un Akmens pilsēta ir iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Zanzibārā valdošais ir ekvatoriālais musonu klimats. Piekrastes teritorijās parasti ir karsts un mitrs, bet pludmalēs okeāna gaiss atsvaidzina. Vidēji dienas temperatūra ir 30 °C. Karstākais laiks gadā ir no decembra līdz martam, pirms lielās lietus sezonas sākšanās. Sausā sezona Tanzānijā sākas jūnijā un beidzas septembrī. Periodā no janvāra līdz martam ir ļoti karsts laiks. Augstākā gaisa temperatūra 25 — 27 grādi, vēsākā 12 — 15 grādi.

Ūdens temperatūra Indijas okeānā pie Zanzibāras salas visu gadu ir aptuveni +25 līdz +30 grādi.

Esot Zanzibārā vēl bez atpūtas, saules, okeāna un laiskas atvaļinājumu baudīšanas darīt ir ļoti daudz, piemēram, apbraukt salu ar velosipēdiem, doties dažādās tūrēs pa dažādām lagūnām okeānā, apmeklēt garšvielu audzētavas un doties zvejot, snorkelēt vai nirt ar akvalangu. Krāsainās zivis, koraļļu rifi un atoli, nevienu neatstās vienaldzīgu.

Aktīvā ūdenssporta cienītāji šeit var mācīties kaitot, jo Zanzbārā tas ir ļoti patīkami – silts ūdens un labs vējš.

  • tiešie lidojumi no Rīgas: 26.10.2022. – 22.03.2023.
  • lidojuma ilgums: 12 h
  • valūta: Tanzānijas šiliņš (TZS) – 1 EUR ir aptuveni 2,3 TZS

Sīkāk par Zanzibāru mūsu bloga rakstā: Zanzibāra

Būsim priecīgi sagatavot tieši Jūsu vēlmēm un prasībām pieskaņotus vislabākos ceļojumu piedāvājumus!

SAŅEMT PIEDĀVĀJUMU

Ceļojumi