Tenerife – galamērķis, kur “aizbēgt” no ziemas drēgnuma
Kanāriju salas – Tenerife
Kanāriju salas – galamērķis, kurš der tikpat kā ikvienam ceļotājam, it īpaši Tenerife. Tā ir ideāli piemērota, lai aizbēgtu no ziemas un vieglāk sagaidītu pavasari, lai strādātu attālināti un baudītu vasarīgo laiku ziemā.
Sala lutina ar patīkamu klimatu, skaistu dabu un atpūtas iespēju daudzveidību. Kā jau Spānijā, ēdiens ir garšu piesātināts, ūdens dzidrs un cilvēki viesmīlīgi. Šeit var nesteidzīgi iepazīt salu, doties kalnu pārgājienos, atpūsies pludmalēs, nirt ar akvalangu, iepirkties, apmeklēt sporta un kultūras pasākumus, izbaudīt atrakciju parkus, spēlēt golfu un uzkāpt teju vulkāna virsotnē.
Ko apskatīt un izbaudīt Tenerifē?
Lai arī kurā salas pusē atrastos, visur būs, ko redzēt, darīt un izbaudīt. Ir klusāki nostūri mierīgākai atpūtai, kā arī skaļāki, ceļotāju iecienīti kūrorti, kā piemēram, Las Amerikas (Las Americas), Los Kristianos (Los Cristianos) un Kosta Adehe (Costa Adeje).
Santakrusa de Tenerife (Santa Cruz de Tenerife)
Pati salas galvaspilsēta Santakrusa de Tenerife (Santa Cruz de Tenerife) nav tik plaši apmeklēta un iecienīta kā kūrorti, taču šeit notiek lielākā daļa sporta un kultūras pasākumu. Piemēram, viens no pasaules lielākajiem karnevāliem Carnival of Santa Cruz de Tenerife, kas ir iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā (otrs nozīmīgākais populārāko un starptautiski zināmo karnevālu sarakstā pēc Riodežaneiro. Tas tiek rīkots februārī vai martā, kā kuru gadu).
Teide (Mount Teide)
Pati Tenerifes sala ir vulkāniskas izcelsmes. Šeit atrodas arī Spānijas augstākā virsotne un vulkāns vienlaicīgi – Teide. Tas lepni slejas 3718 m.v.j.l. un virsotnē laikapstākļi vienas dienas laikā var mainīties no saules līdz sniegam. Pie tam, šis ir ļoti iecienīts maršruts pārgājienu cienītājiem un lieliski piemērota vieta, lai baudītu skaistus skatus un salas panorāmu.
Tenerifes ūdeņos mīt daudzveidīgas jūras radības, piemēram, vaļi un delfīni, kurus iespējams redzēt kādā no daudzajiem kuģu izbraucieniem. Salā ir arī ļoti aktīva nakts dzīve ar simtiem bāru, restorānu, nakts klubu, ielas kafejnīcu un ātro ēstuvju vietām.
Tenerife ir piemērota arī atpūtai ar bērniem – šeit noteikti nav tik daudz viesnīcu ar akvaparkiem un slidkalniņiem, kā, piemēram, Ēģiptē vai Turcijā, taču ir divi lieli atrakciju parki:
SIAM parks
Viens no populārākajiem ūdens atrakciju parkiem Eiropā. Kopējā platība ~18 hektāri (daudz un dažādas ūdens atrakcijas, mākslīgā pludmale un upe, suvenīru veikali, restorāni). Parks ir Taizemes motīvu iedvesmots – tā teritoriju veido taizemiešu arhitektūra. Šeit ir gan mierīgi izbraucieni pa mākslīgajām upēm, atpūta “pludmalē”, gan teju stāvus lejā ejošs, 28m garš nobrauciens pa ūdens slidkalniņu.
Loro parks
Viens no lielākajiem un modernākajiem Zoodārziem Eiropā. Tas aktīvi iesaistās arī vides aizsardzībā. Parka mērķis ir ne tikai izklaidēt tūristus, bet arī izglītot apmeklētājus par dabas resursu aizsardzības nozīmi un apdraudēto dzīvnieku sugu saglabāšanu. Šī ir visvairāk apmeklētā vieta Tenerifē. Parks atrodas salas ziemeļu daļā “Puerto de La Krusa” kūrortā. Tas tiek dēvēts arī par papagaiļu parku – parkā dzīvo vairāk nekā 350 papagaiļu putnu sugu (lielākā papagaiļu kolekcija pasaulē). Parkā var vērot dresētu vaļu, delfīnu un jūras lauvu šovus. Tā lepnums ir gigantisks akvārijs – vairāk nekā 15 tūkstoši jūras iemītnieku sugas no visas pasaules. Akvārija iekšienē izveidots 18 metrus garš stikla tunelis, kur aiz stikla sienām peld haizivis un citas jūras radības. Parkā apskatāmi arī dažādi dzīvnieki, krokodili, eksotiski putni un zivis. Parka apmeklēšanai noteikti ir jāieplāno pilna diena.
Interesanti apskates objekti Tenerifē:
- Pūķa koks / Drago koks (El Drago) – šī koka vecumu precīzi nezin neviens, taču dažādos avotos un minējumos tas svārstās no 650 līdz pat 5000 gadiem. Teika stāsta, ka koks esot izdīdzis no nonāvēta pūķa asinīm. Runā, ka tas esot vecākais dzīvais koks uz visas planētas. Drago koks atrodas Icod de los Vinos pilsētā.
- Teides vulkāns – kā jau minēts, tā ir Spānijas augstākā virsotne un joprojām aktīvs vulkāns (izvirdums gan nav bijis kopš 1909.gada). Gandrīz līdz tā virsotnei ir iespējams uzbraukt ar pacēlāju (vagoniņu). Lai vulkāna virsotnē dotos pārgājienā, tas iepriekš ir jāsaskaņo un jāreģistrē. Viena lieta gan jāatceras – tā virsotnē, izkāpjot no vagoniņa, ir vēsi, tāpēc noteikti, pat karstā dienā, ir jāpaņem līdzi kāda virsjaka.
- Los Gigantes klintis – tie ir milzu klinšu veidojumi Acantilados de Los Gigantes, kas paceļas no jūras līdz 500-800 metru augstumam. Pēc tiem arī radies pilsētas nosaukums. Los Gigantes ir kūrortpilsēta Santjago del Teides pašvaldībā, Kanāriju salu Tenerifes rietumu krastā. Los Gigantes tulkojumā nozīmē “milži”.
- “El Viento” ala – garākais vulkāniskais tunelis Eiropā (~17 km). Vulkāna izvirduma laikā, lavas virsmai saskaroties ar gaisu, tā sastinga. Zem šī slāņa, lava turpināja tecēt un izveidoja tuneli. Lavai pilnībā aiztekot, aiz tās palika ala, ko tagad iespējams izstaigāt ikvienam interesentam.
- Maskas ciematiņš – viens no apmeklētākajiem salas ciemiem, kurš pavisam nesen vēl bija teju nošķirts no ārpasaules. Tas ir neliels kalnu ciemats, kurš priecē ar skaisti uzturētām mājām, senām bruģētām ielām un košiem Tenerifes klasiskās arhitektūras paraugiem. No ciemata paveras brīnišķīgi dabas skati uz aizām un kalnu serpentīniem. Šeit noteikti ir vienas no grandiozākajām, elpu aizraujošākajām salas ainavām.
- Tenerifes plašās un dažādās pludmales – salā pludmaļu ir daudz un tās ir ļoti dažādas. Gan dabīgas melno, vulkāniski smilšu pludmales, gan nelieli klinšaini līcīši, gan plašas, mākslīgi veidotas, balto smilšu pludmales.
Vai zināji šos interesantos faktus par Tenerifi?
- Tā kā Tenerife ir vulkāniskas izcelsmes, tās pludmales ir pamatā ar melnajām smiltīm, taču ir kāda īpaša, mākslīgi veidota pludmale – Playa de las Teresitas. Šeit smiltis tika speciāli atvestas no Sahāras tuksneša;
- Tenerifē atrodas 9 golfa klubi. Daži no tiem ļoti augstas kvalitātes – piemēram, The Ritz Carlton Abama Golf Resort un Melia Hacienda Del Conde. Dažas no smilšu bedrēm ir piepildītas ar melnajām vulkāniskajām smiltīm, kas golfa spēles pieredzi šeit padara unikālu. Tai pat laikā, piemēram, Tenerife golf club Golf del Sur ir interesants teju jebkuram Golfa cienītājam – tajā ir 27 bedrītes un cenas – pievilcīgas;
- Kanāriju putniņš savu vārdu ieguva no salu nosaukuma, nevis otrādi;
- Kanāriju salas atrodas citā laika zonā kā Spānija. Ģeogrāfiski tās ir tuvāk Āfrikai kā Eiropai;
- 16 gs. Tenerifē un Kanāriju salās pirātu bija vairāk kā Karību jūrā;
- Teides vulkāna kore ir 3. augstākais kalns pasaulē, kurš atrodas uz salas, un tas met jūrā pasaulē lielāko ēnu;
- Mūsdienās katrs sestais salas iedzīvotājs ir nodarbināts tūrisma un viesmīlības nozarē;
- Līdz 1974.gadam Tenerifē uz ceļiem nebija ātruma ierobežojumu;
- Gan Krisofors Kolumbs, gan citi spāņu jūras braucēji izmantoja Kanāriju salas kā pieturu braucienos uz Ameriku.