Atpūtas ceļojums uz Jordāniju

Pārsteigumu pilnā Jordānija

Ceļojumi uz JordānijuCeļojumi uz Jordāniju

Jordānija ir ļoti interesants, taču ikdienā salīdzinoši grūti sasniedzams  galamērķis, kas ceļotājiem galvenokārt saistās ar pilsētu Petru, bet tajā ir vēl daudz ko redzēt un piedzīvot.

Jordānija ne tikai ceļotāju prātos, bet arī realitātē, “atrodas pa vidu” starp Ēģipti un Apvienotajiem Arābu Emirātiem – šeit ir gan Sarkanā jūra un tās dārgumi, gan tūkstošiem gadu senas vēstures liecības un pasaules brīnumi, gan modernas pilsētas un attīstīta infrastruktūra. Tiešais lidojums no Rīgas ir aptuveni 6 stundas garš.

Jordānijā, atšķirībā no Ēģiptes, ir neuzbāzīgs šoppings, labi restorāni, ziemas sezonā šeit nav tūristu pūļu.

Jordānija ir droša un tajā nav arī reliģisku konfliktu.

Jordānija ir tikai nedaudz lielāka par Latviju (89 tūkstoši kvadrātkilometru), taču šeit ir 3 klimatiskās zonas – jūras piekraste, tuksneši un kalni.  Klimats ir patīkams visu gadu – tas ir salīdzinoši sauss. Piemērotākais laiks valsts apmeklējumam ir rudens un pavasaris. Ūdens temperatūra Sarkanajā un Nāves jūrā reti kad ir zemāka par 21°.

Jordānija glabā arī daudz vēstures un dabas pērles. Nelielā izmēra dēļ, vienā dienā iespējams paspēt aizbraukt uz Petru (izcirsta klintī pirms vairāk kā 2400 gadiem) un peldēties unikālajā Nāves jūrā.

Divi lielākie un populārākie kūrorti ir Akaba (lielākais no abiem) – šeit ir aktīva nakts dzīve, iepirkšanās, jauna promenāde. Un Tala Bay – klusāks un mierīgāks kūrorts, vairāk piemērots mierīgākai atpūtai un dzīvošanai galvenokārt viesnīcas. Abos Jordānijas kūrortos ieeja jūrā ir ērta, nedaudz oļiem un smiltīm.

 

 Ko apskatīt vai izbaudīt Jordānijā?

 • Petra – tā ir tuksneša vidū, starp kanjoniem paslēpusies, smilšakmens klintīs izcirsta pilsēta. Lai šeit nokļūtu, ir jāmēro interesants ceļš cauri šauram kanjonam starp smilšakmens klintīm – vietām tas ir tik šaurs, ka neiespīd pat dienas gaisma. Jau tuvāk Petrai kanjons kļūst plašāks un paveras unikāli dabas skati.
 • Nāves jūra – tās ūdens ir aptuveni 32% sālsūdens koncentrāts. Nirt šādā ūdenī ir neiespējami un populārāka “izklaide” ir avīzes vai grāmatas lasīšana, guļot ūdenī. Lielā sāls daudzuma dēļ, cilvēks burtiski peld pa virsu.  Nāves jūras gultne ir arī bagāta ar vērtīgiem māliem un jūras dubļiem. Tie ir ļoti vērtīgi un tos izmanto Nāves jūras vārdā nosauktā kosmētikā vai arī uz vietas “ieziežas” un izbauda dabīgo SPA procedūru.
 • Ar Bībeli un reliģiju saistītas apskates vietas, piemēram, Jordānas upe ir viena no vietām, kur uzskatīts, ka tajā ir kristīts Jēzus Kristus. Taisnības labad jāsaka, ka par šo faktu joprojām strīdas jordānieši ar izraēliešiem. Jordānas upe ir robeža starp Izraēlu un Jordāniju, un abām valstīm patīk šo vēsturiski nozīmīgo notikumu piedēvēt savai teritorijai. Taču pēdējie arheoloģiskie izrakumi liecina par labu Jordānijai.
 • Dažādas aktīvās atpūtas iespējas: izjādes ar zirgiem, klinšu kāpšana, pārgājieni ar vai bez nakšņošanas (camping), pastaigas pilsētās, dažādas gastronomiskās aktivitātes, iepirkšanās, wellness, snorkelēšana un niršana ar akvalangu. Taču jāatceras, kas šis nebūs winsdērfinga galamērķis, jo šeit nav izteiktu vēju.
 • Jordānijā, noteikti jāredz Vadi Rum tuksnesis, dēvēts arī par “Mēness ieleju”. Tas ir košs un krāsainas, pie tam – ar reljefu un nemaz nelīdzinās vienmuļam, plašam smilšu klājumam.
 • Kopumā Jordānijā ir 6 UNESCO kultūrvēstures vietas: Petra, Quseir’Amra, Wadi Rum Reserve, Umma ar-Rasas, Baptism site, As-Salt

 

Populārākie Jordānijas suvenīri

 • Austrumu saldumi
 • Nāves jūras kosmētika (nav lēta, taču ļoti kvalitatīva)
 • Vīns (Jordānijā tiek ražots kvalitatīvs vīns un to nav iespējams nopirkt Latvijā)

 

Interesanti fakti par Jordāniju:

 • Nāves jūrā un tās reģionā no saules UVS apdegt nav iespējams – saules stari atstaro no zemes jūras līmenī, taču Nāves jūra atrodas vairāk kā 400m zem jūras līmeņa.
 • Jordānijai daļēji piederošajā Akabas līcī ir aplūkojami aptuveni 230 dažādu veidu koraļļi.
 • Jordānija ir viena no retajām valstīm pasaulē, kur joprojām oficiāli ir atļauta daudzsievība.
 • Jordānijā ir filmētas daudzas filmas, piemēram, Indiana Jones, The Martian, Dune, Star Wars, John Wick (4.daļa), Lawrence of Arabia, Prometheus
 • Līdz pat 1946. gadam Jordānija bija Lielbritānijas kolonija.

 

Par ceļojuma piedāvājumiem vaicājiet mums vai īso ieskatu var apskatīt šeit: JORDĀNIJA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *