Sezonas jaunums – Kefalonija – Grieķijas dabas pērle

06.04.2022
Ceļojums

 Kefalonijas sala ir neparasts galamērķis, tai ir bagāta vēsture, kultūras tradīcijas un neatkārtojami skaista daba. Visapkārt salai ir bezgala skaistas baltu smilšu pludmales, kuras ieskauj klintis un apskalo kristāldzidrais Jonijas jūras ūdens. Ceļotājus vienaldzīgus neatstās arī šarmantie, miera apvītie zvejnieku ciematiņi, kā arī ostas ar nelielajām, baltajām laivām, kuras tā gribēsies fotografēt vēl un vēl.

Kefalonija ir to salu sarakstā, kuru noteikti vajadzētu kaut reizi dzīvē apmeklēt. Tūristus šis galamērķis vilina ne tikai ar savu satriecošo dabas skaistumu, bet arī tās vēstures iepazīšanu un dažādajām aktīvas atpūtas iespējām.

  • tiešie lidojumi no Rīgas: 18.09. – 2.10.2022.
  • lidojuma ilgums no Rīgas: 3 h
  • valūta: eiro

Ko apskatīt Kefalonijā:

Kefalonija ir iecienīts galamērķis snorkelēšanas un zemūdens niršanas piekritēju vidū, kā arī ballīšu un nakts dzīves cienītāju aprindās. Sala būs lieliska arī skatu medniekiem, jo šeit daba nebeidz pārsteigt ne uz mirkli. Salā ir daudz apskates vērtu vietu. Dažas zināmākās ir Drogarati ala, Melissani ezers, Mystos (Myrtos) pludmale, kā arī daudz mazu skaistu ciematu, līču un pludmaļu.

Melissani ezers (ala) – šo var nosaukt teju vai par obligāti apskatāmu vietu salā. Tā ir ala-ezers ar kristāldzidru ūdeni. Vislabāk to apmeklēt saulainā dienā ap pusdienas laiku – šādā brīdī grūti saprast vai laivas peld ūdenī vai levitē. No ārpuses alu ieskauj mežs un ezers ir sasniedzams laivā caur tuneli klintī. Pa ceļam uz ezeru ir iespējams apskatīt stalaktītus un citas dabas veidotas skulptūras.

Drogarati ala – tā ir viens no Kefalonijas visvairāk apmeklētajiem dabas brīnumiem un tiek uzskatīta arī par vienu no skaistākajām alām Grieķijā. Tā atrodas aptuveni 95m pazemē un alai ir dabīgi izveidojusies telpa koncertzāles lielumā (ar 20m augstām velvēm). Šī alas daļa tiek izmantota koncertiem ar aptuveni 500 cilvēku ietilpību un tai ir perfekta akustika (to dēvē par “perfekcijas zāli” vai “mūzikas alu”). Šeit temperatūra caurmērā ir ap 18’c, kas padara alas apmeklējumu patīkamu jebkādos laikapstākļos uz salas.

Myrtos pludmale – Kefalonijas ikoniskākā pludmale. Smilšakmens klintis, baltās smiltis un kristāldzidrais ūdens to padara iekārojamu gan skatu medniekiem, gan atpūtniekiem. Ja ir plāns apskatīt šo pludmali, tad noteikti ir jāredz arī skats uz to no augšas. Skatu punkti ir atrodami pēc norādēm uz salas vai atzīmēti Google kartēs. Lejā pie pludmales ir Myrtos ala, kuru ir vērts apskatīt tuvāk.

No daudzajiem ciematiem un pilsētām jāizceļ Argostoli (salas galvaspilsēta) un Fiscardo pilsētas.

Argostoli ir moderna pilsēta ar ļoti aktīvu dzīvi visa gada garumā – šeit atrodas veikali, restorāni, kafejnīcas un osta ar zvejas laivām un kuģīšiem tūristiem. Viens no galvenajiem apskates objektiem ir “caretta” – bruņurupuči, kas barojas tuvējā Koutavos lagūnā. Labs laiks apmeklēt ostu ir rīta agrums, kad šeit pienāk zvejas laivas. Esot Argostoli noteikti vērts apmeklēt promenādi – tā stiepjas gar krastmalu un ir patīkama gan pastaigām pa dienu, gan vakara rietošās saules staros. Argostoli centrs ir laukums ar nosaukumu Platia Vallianou, kur atrodamas daudz un dažādi restorāni un kafejnīcas. Tas ir lielisks sākuma punkts pastaigām pa vecpilsētu.

Fiscardo ir gleznainais un skaistais ostas ciemats Kefalonijas ziemeļu galā. Tas ir unikāls ar to, ka šeit atrodas daudz Venēciešu laika ēku un tās joprojām tiek izmantotas. Netālu no Fiscardo atrodas apmeklēšanas vērtas pludmales, piemēram, mazā pilsētas pludmale Zavalata – ērti sasniedzama kājām un ideāla rīta peldei. Vai arī Foki pludmale – olīvu koku ielenkta neliela pludmale ar smilšakmens alu netālu no tās. Pāri ceļam atrodas grieķu taverna. Arī Foki pludmale ir sasniedzama kājām gājiena attālumā no Fiscardo pilsētas. Šeit tāpat kā lielā citā daļā Kefalonijas līču ir vērts doties kalnā un apskatīt līčus no augšas.

Ceļojuma piedāvājumus uz Kefaloniju skatīt šeit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *