Malaga, Spānija

Spānijas Dienvidu kūrorts Malaga

04.04.2024
Ceļojums

Spānija Malaga ceļojums no RīgasMalaga atpūtniekiem piedāvā lieliskas pludmales, plašas apskates vietu iespējas un Spānijas kultūru visā tās krāšņumā. Malagā saule spīd vidēji 300 – 320 dienas gadā un Vidusjūras klimats ir īpaši piemērots pludmales atpūtai un Andalūzijas apskates ekskursijām. Šis Spānijas Dienvidu reģions ir viens no iecienītākajiem kūrortiem visā valstī. Malaga ir piemērota gan atpūtai ar ģimenēm, gan aktīviem ceļotājiem, gan tiem, kurus interesē aktīva naktsdzīve vai iepirkšanās iespējas.  

 

Kur atrodas Malaga?

Malaga ir Spānijas dienvidu piekrastes pilsēta un tās ģeogrāfiskais novietojums ir piemērots ne tikai kvalitatīvai pludmales atpūtai Costa del Sol (Saules krasta) kūrortos, bet arī plašas apskates vietu iespējas salīdzinoši tuvā attālumā. Zināmākās no tām ir Ronda (~100 km), Gibraltārs (~135 km) un Granada (~150 km no Malagas). 

  

SpānijaPopulārākie Malagas kūrorti

Malaga – lielākā reģiona pilsēta, kas atpūtniekiem piedāvā daudz pludmales, pārgājienu takas, interesantu arhitektūru, muzejus, plašas iepirkšanās iespējas un protams, tradicionālo Spānijas virtuvi.  

Marbella (Marbeļa) – viens no Spānijas kosmopolītiskajiem pludmales kūrortiem Costa del Sol reģionā. Tas ir zināmākais un iecienītākais no visiem Malagas reģiona kūrortiem.

Torremolinos – neliels piekrastes kūrorts, iecienīts gan atpūtai ar ģimenēm, gan atvaļinājumiem Spānijas iedzīvotāju vidū. Tas atrodas aptuveni 12 km uz dienvidiem no Malagas. 

Benalmadena – reģions, kuru raksturo daudz pludmales, izteikta naktsdzīve un bagātīga Spānijas virtuve. Tas atrodas aptuveni 15 km uz dienvidrietumiem no Malagas, pat nedaudz saplūstot ar Torremolinos kūrortu. 

 

Ekskursijas Malagā un tuvākajā reģionā

Malagas reģionā ir plašs atpūtas un izklaides piedāvājums ģimenēm ar bērniem, piemēram,Delfinārijs Selwo Marina, safari un atrakciju parks – Selwo Aventura Estepona, akvārijs – Sea Life Benalmadena un Aqualand akvaparks. 

Spānija Malaga Camino del ReyTikai 57 km no Malagas atrodas pārgājienu taka Camino del Rey. Tā ir aptuveni 8 km gara un reiz tika uzskatīta par vienu no bīstamākajām visā pasaulē. Šobrīd taka ir labi iekārtota un droša pārgājieniem. Tā atrodas klints malā, 100m augstumā un skati ir iespaidīgi no paša sākuma līdz pat pēdējiem pārgājiena metriem. Taka vijas gar klints malu pa šaurām ejām un tiltiņiem, cauri El Chorro kanjonam un ielejām. 

Malagas pilsētā atrodas Alcazaba cietoksnis – 11.gs arābu karavadoņa un Granadas karaļa Berbera Taifa būvēts cietoksnis, kas apvieno arābu un romiešu kultūras. Tas ir pilsētas simbols un centrālais apskates objekts. No cietokšņa mūriem paveras panorāmas skati uz pilsētu. Pavisam netālu atrodas arī Pablo Picasso muzejs, Malagas muzejs, Ziemassvētku muzejs. 

Spānija Ronda MalagaRonda – aptuveni 100 km attālumā no Malagas atrodas viena no zināmākajām reģiona apskates vietām. Tā ir neliela pilsētiņa ar bagātu vēsturi, kas atrodas aptuveni 150 m augstas klints malā, 750m virs jūras līmeņa. Pilsētas divas daļas savieno slavens tilts – Puente Nuevo. Ķelti, feniķieši, romieši un arābi – visi ir centušies iekarot šo pilsētu, taču kalnainā apvidus dēļ, to sasniegt ir ļoti grūti. Rondas zināmākie apskates objekti ir tilts un vēršu cīņu arēna.  

Malaga Granada Alhambra ceļojums uz SpānijuNedaudz tālāk no Malagas atrodas Granada (apmēram 150 km attālumā). Tā noteikti ir apskates vērta vieta. Granadā ir viena no Spānijā zināmākajām apskates vietām – Alhambras cietoksnis. Alhambra ir izcili saglabājies pils cietokšņa komplekss ar iekšējiem dārziem, pagalmiem, strūklakām un karaliskām hallēm. Šī noteikti nav vienīgā apskates vērta vieta Granadā, taču iespaidīgākā gan. 

Sierra Nevada Spānija MalagaSierra Nevada kalnu masīvs un nacionālais parks atrodas aptuveni 170km attālumā no Malagas, tas ir augstākais kontinentālās Spānijas punkts (Mulachen virsotne ir 3479 m.v.j.l.) un iecienīts galamērķis aktīvā tūrisma piekritējiem. Zināmākās apskates vietas ir Capileira, Bubion un Pampaneira ciemati un Cumbere Verdes takas pārgājieniem un velobraucieniem. Ziemā Sierra Nevada ir iecienīts slēpošanas kūrorts. 

Malaga Gibraltārs SpānijaGibraltārs atrodas aptuveni 135 km attālumā no Malagas un ir ērti sasniedzama vienas dienas izbraucienā. Jāatceras gan, ka Gibraltārs ir Apvienotās Karalistes teritorija un, lai turp nokļūtu, nepieciešams paņemt līdzi pasi – pretējā gadījumā, būs iespējams tikt tikai līdz robežai. Slavenākais apskates punkts šeit ir Gibraltāra klints un šī ir vienīgā vieta Eiropā, kur dzīvo savvaļas pērtiķi – Magoti.  

 

Laikapstākļi Malagā

Siltākie gada mēneši ir jūlijs un augusts, ar vidējo gaisa temperatūru dienā ap 26’c-27’c, maksimumu sasniedzot ap 30’c, naktīs reti nokrītot zem 25’c. Augstākā ūdens temperatūra ir augustā, kad tā sasniedz aptuveni 24’c. Labākie mēneši atpūtai ir no maija līdz septembrim, kad dienā saule spīd vidēji 8-11 h, lietus iespējamība ir ļoti neliela un vidējā ūdens temperatūra ir no 20 līdz 24’c. Maija sākums un oktobris būs izteikti piemērots Andalūzijas apceļošanai, pārgājieniem, piemēram, Via Ferrata, El Camino del Rey, Sierra de las Nieves kalnu takas, kā arī muzeju un vēsturisko vietu apskatei. 

 

 Interesanti fakti par Malagu

Malaga Spānijas piekraste

  • Malaga ir dibināta jau 770 g.p.m.ē un tās vēsture mērāma jau vairāk kā 2800 gadu garumā 
  • Malagas katedrāles iesauka ir “La Manquita”, kas nozīmē “vienrocis”. Tas radies tāpēc, ka naudas trūkuma dēļ tika uzbūvēts tikai 1 no abiem torņiem. Pilnais katedrāles nosaukums ir Santa Iglesia Catedral de la Basílica de la Encarnación.  
  • Malagā ir 9 veidi (klasifikācija) kā pasūtīt kafiju, piemēram, Solo – parastais espresso, Largo – dubultais espresso ar nedaudz piena, Semi Largo – 70% kafija, 30% piena, Solo Corto – 60% kafija un 40% piena, Nube (mākonis) – 25% kafija un 75% piena. 
  • Malagas pilsētā ir ap 40 dažādu muzeju 
  • Malagas provincē ir 7 Michelin restorāni, 45 vīna darītavas (bodegas) un ap 265 vīna veidiem 
  • Malagā ir dzimis tāds pazīstams aktieris kā Antonio Banderass un mākslinieks Pablo Picasso. Viņam arī pieder Ginesa rekords par skaita ziņā visvairāk radītajiem darbiem (apmēram 13500 gleznojumi, 1000000 gravīras, 340000 grāmatu zīmējumu un ap 300 dažādu skulptūru).  
  • Katru gadu Lielajā piektdienā no Malagas cietuma tiek atbrīvots 1 cietumnieks – tradīcija, kura aizsākusies jau 1759.gadā 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *