Vasaras ceļojumu galamērķi

27.02.2024
Ceļojums

Kad vasara jau vairs nav aiz kalniem un līdz tai palikušas mazāk kā 100 dienas, laiks plānot savu atvaļinājuma atpūtu. Lai palīdzētu saprast kurp un kad var doties, īss ieskats šīs vasaras čarterceļojumos no Rīgas.

Iecienītākie un pieprasītākie kā ik gadus ir Turcija un Grieķija, taču šajā sezonā ir arī dažādi interesanti jaunumi.

Vasaras ceļojumu galamērķi

Pludmales atpūta TurcijāTurcija ir viens no iecienītākajiem “viss iekļauts” (All Inclusive) atpūtas galamērķiem. Šī ir vieta, kur sastopas divas pasaules – Austrumi un Rietumi. Dažādo civilizāciju atstātās kultūras bagātības un diženums, izteiktie kontrasti starp seno un mūsdienīgo pārsteigs pat ļoti pieredzējušus ceļotājus. Turcijā sev viesnīcas var atrast pat paši prasīgākie ceļotāji – šeit ir daudz augtas klases viesnīcu dažādos reģionos.

Lidojumi no 06.04. līdz 06.11.2024. (dažāds lidojumu skaits nedēļā atkarībā no izlidošanas mēneša)

 

Atpūta ceļojums uz MelnkalniMelnkalne ir pavisam neliela valsts, taču tās dabas daudzveidība liek aizrauties ne viena vien ceļotāja elpai. Tirkīzzilo ūdeņu pludmales, Kotoras līcis, kalni, Taras kanjons, serpentīni un izbraucieni ar kuģīšiem. Viens no labākajiem veidiem, kā izbaudīt Melnkalni, ir doties pārgājienos un ekskursijās, iepazīstot gan neaprakstāmi skaisto un iespaidīgo dabu, gan pilsētas un piekrastes ciematiņus.

Lidojumi no 15.05. līdz 18.09.2024. (2x nedēļā)

 

Pludmales atpūta BulgārijāBulgārijas kūrortos ir brīnišķīgi apstākļi gan mierīgai atpūtai, gan arī aktīvai atpūtai ar samērā plašām izklaides iespējām. Atpūta pie Melnās jūras vai interesantas ekskursijas un pārgājieni! Bulgārijai bieži vien ir “2 sejas”, tomēr tā maldīgi tiek uzskatīta par valsti, kas dzīvo 20 gadus senā pagātnē. Arī šeit ir jaunas un modernas viesnīcas, mūsdienīgas izklaides un, tai pat laikā, ārpus kūrortiem joprojām ir iespējams izjust un izzināt Bulgāru kultūru un viesmīlību.

Lidojumi no 25.05 līdz 14.09.2024. (2 x nedēļā).

 

Atpūtas ceļojums uz KrētuKrētas sala ir grieķu zemes patiess dārgums un daudzu ceļotāju sapnis. Tā ir saules pielieta vieta ar neparastu dabas daudzveidību – gleznainām kalnu ainavām, tirkīzzilu ūdeni un skaistām pludmalēm. Šī, viennozīmīgi, ir vieta, kas liet atgriezties, vieta, kas apbur un savā ziņā nelaiž vaļā. Krētā ir gan viesnīcas ar plašām teritorijām pie pašas pludmales, gan maza boutique tipa viesnīcas un apartamenti, plaša ēdināšanas iespēju izvēle.

Lidojumi no 30.04. līdz 20.10.2024. (vairākas reizes nedēļā)

Atpūtas ceļojumi uz RoduRodas sala ir neticami bagāta ar dabas radītu skaistumu un vēsturisko kultūras mantojumu. Šī ir viena no salām, kur ekskursijas vai auto īre ir teju vai obligāta ceļojuma sastāvdaļa. Karsta saule, jūras vēsma, silta, tirkīzzila jūra, gleznaini līči un smilšainas pludmales rada brīnišķīgus apstākļus atpūtai. Lai arī sala ir neliela, šeit ik dienu var atklāt ko jaunu un iepriekš nezināmu.

Lidojumi no 05.05. līdz 20.10.2024. (2 x nedēļā)

 

Atpūtas ceļojums uz KorfuKorfu ir viszaļākā no Grieķijas salām, tāpēc tā saukta arī par smaragda salu. Senatnīga pievilcība, unikāla tradicionāla arhitektūra, skaista daba un gleznainas ainavas! Korfu īpašais šarms ir skati un mazie ciematiņi. Lai gan visas Grieķijas salas var ar šo lepoties, taču Korfu noteikti ir viena no gleznainākajām salām.

Lidojumi no 18.05. līdz 05.10.2024. (1 x nedēļā).

 

Pludmales atpūta Peloponesā, GrieķijāPeloponesa ir paradīze pat pieredzējušiem ceļotājiem, un, pateicoties ainavu daudzveidībai un reģiona bagātajai vēsturei, tā ir unikāls virziens atpūtai. Šis Grieķijas reģions ir interesants un vilinošs jebkurā gadalaikā, taču vasarā tas kļūst vēl maģiskāks. Iespējams, ka liela loma tajā ir garšu pilnajai Grieķijas virtuvei, bet varbūt tur slēpjas kāds cits šarms. Peloponēsa slēpj tādus dārgumus, kā Epidauru amfiteātris, Korintas kanālu, Mikēnas un seno Olimpiju.

Lidojumi no 02.06. līdz 12.10.2024. (1 x nedēļā).

 

Pludmales atpūta BarselonāBarselona ir apburoša piejūras pilsēta ar ļoti bagātu kultūru un neatkārtojamu arhitektūru. Lai arī tās zīmoli ir “Gaudi, Kalatrava, Pikaso” un citi pasaulē zināmi slaveni arhitekti un mākslinieki, šī vieta ir daudz vairāk kā ēkas un fantastiska arhitektūra. Tā ir īpašā sajūta, kuru nav iespējams aprakstīt, tā ir jāizbauda pašiem. Tāpat, šis reģions nav tikai pati elpu aizraujošā vecpilsēta, slavenā La Rabla vai Sagrada Familia, tā ir arī Kosta Brava un Kosta Dorada – Vidusjūras piekraste, kas jau izsenis piesaista pludmales atpūtas baudītājus no visas Eiropas. Starp citu – vai esat redzējuši Barselonu no putna lidojuma?

Lidojumi no 23.05. līdz 22.09.2024. (2 x nedēļā).

Ceļojums uz Itāliju

Rimini ir iemīļojuši daudzi ceļotāji dēļ satriecošajām zelta pludmalēm, skaistās vēsturiskās arhitektūras un rosīgās naktsdzīves. Rimini ir patiess Itālijas kūrorts, kur dzīve neapstājas ne uz mirkli. Lai arī pašā kūrortā ir samērā maz ko redzēt, Rimini ģeogrāfiskais atrašanās punkts nodrošina labu izejas punktu Itālijas apskatei un iepazīšanai, piemēram, Sanmarīno atrodas mazāk kā 20km no Rimini. Un, protams, Itāļu virtuve – tā runā pati par sevi.

Lidojumi no 30.06. līdz 01.09.2024. (1 x nedēļā).

 

Ceļojums uz SardīnijuSardīnija ir kā paradīze zemes virsū – skaistas pludmales, tirkīzzila jūra un aizraujoši klinšu veidojumi. Tā ir ka miera osta, taču interesanta gan piedzīvojumu meklētājiem, gan seno pilsētu mīļotājiem, gan piemērota pludmales atpūtai. Sardīnija ir sala, par kuru nevar izstāstīt – tā ir jāiepazīst pašiem. Nelielie kalnu ciemati, olīvu un mandeļu koku audzes, krodziņi ik uz soļa un itāļu “plašās sirdis” rada īpašu salas šarmu un sajūtas.

Lidojumi no 01.06. līdz 07.09.2024. (1 x nedēļā).

 

Ceļojums uz KipruKipra ar saviem neatkārtojamajiem dabas kontrastiem ir īsta Vidusjūras pērle. Tā pievilina miljoniem tūristu no dažādām pasaules valstīm. Saules pielietās smilšu pludmales un zilā jūra mijas ar dižajiem kalnu masīviem. Un protams, kūrorti, kur dzīve neapstājas ne mirkli. Ayia Napa (Aijanapa), ir viens no tiem – šī vieta ir izcili piemērota atpūtai jauniešiem un aktīviem ceļotājiem, jo šeit ir teju viss, savukārt, Protaris – nedaudz mierīgai pludmales atpūtai.

Lidojumi no 21.04. līdz 27.10.2024. (1x nedēļā).

 

Ceļojums uz Maljorku, SpānijuMaljorka ir viens no iecienītākajiem Eiropas vasaras brīvdienu galamērķiem. Tieši pateicoties apburošiem līčiem, tirkīzzilai jūrai un atmiņā paliekošām ainavām, tas ceļotājus pārsteidz ar savu dažādību. Šī Spānijas sala ir teju klišeja un ikona pludmales atpūtai. Lai arī tā iespējams nav tik slavena kā Ibiza, tā pilnīgi noteikti ir izcili piemērota gan aktīvai atpūtai, gan laiskai zvilnēšanai pludmalē.

Lidojumi no 19.05. līdz 22.09.2024. (1x nedēļā).

 

Ceļojumi uz MalaguMalaga – Spānijas 5.lielāka pilsēta ir ne tikai moderns biznesa, bet arī ļoti iecienīts tūrisma galamērķis Andalūzijā. Netālu esošās pludmales, kūrorti, mazie Spānijas krodziņi, palmām ieskautie pilsētas skvēri un vīna darītavas rada šīs dienvidu pilsētas īpašo relaksējošo atmosfēru. Tā kā pilsētas vēsture iestiepjas aptuveni 3’000 gadu senā pagātnē, Malagā ir daudz dažādu kultūras un arhitektūras pērļu, piemēram, šeit ir dzimis Pablo Pikaso.

Lidojumi no Rīgas: 27.04. – 26.10.2024. (1 x nedēļā)

 

Ceļojums uz GruzijuGruzija piedāvā gan pludmales atpūtu, gan bagātīgu kultūras mantojumu, ēdienus un iespaidīgu dabu. Tās kalni, skati un, protams, izslavētā Gruzīnu viesmīlība nav tikai baumas – tā ir neatņemama šīs bagātīgās kultūras sastāvdaļa. Ikviens, kurš kaut reizi paviesojies Gruzijā, savu atpūtu atceras ar platu smaidu, pilniem vēderiem un garu sarunu vakariem ar vietējiem iedzīvotājiem. Protams, arī iecienītajam gruzīnu vīnam ir neliela loma atmiņu stāstos.

Lidojumi no 01.06. līdz 07.09.2024. (1 x nedēļā)

 

Ceļojumi uz Albāniju

Albānija — tā noteikti ir kontrastu zeme un salīdzinoši jauns galamērķis, kas tikai nesen tika atvērts tūrismam.
Albānijas lielāko teritorijas daļu klāj zaļi kalni ar burvīgām ainavām, tās krastus apskalo dzidrā Adrijas jūra ar gleznainām lagūnām. Šis galamērķis ir piemērots mežonīgas un nepieradinātas dabas mīļotājiem vai tiem, kas vēlas savu laiku pavadīt tikai un vienīgi viesnīcas pludmalē, nedomāt par neko citu kā tikai D vitamīna uzņemšanu un atpūtu. Ceļotāji Albānijā ir iecienījuši doties pārgājienos un apskatīt vēsturiskās pilsētiņas, kuras nav mainījušās jau daudzus gadu desmitus. Pilsētās un ārpus tām vēl saglabājušās senas pilis, cietokšņi un citi vēsturiski objekti.

Lidojumi no 30.05. līdz 03.10.2024. (1 x nedēļā)

Ceļojumi uz SicīlijuSicīlija. Tā noteikti ir leģendām apvītākā un lielākā Vidusjūras sala. Pateicoties tās atrašanās vietai – Vidusjūras pašā sirdī, kā arī aktīvajai saistībai ar tirdzniecības ceļiem, Sicīlija var lepoties ar ļoti bagātu un daudzveidīgu kultūras un arhitektūras mantojumu. Šeit lieliskā buķetē apvienojušās Senās Grieķijas un Romas klasiskajam laikmetam raksturīgās celtnes ar satriecošu baroka stila arhitektūru, arābu kupoliem un bizantiešu mozaīkām.

Sicīlijas dabas daudzveidība un ainavu krāšņums nebūt neatpaliek. Tām raksturīgu dramatismu piešķir Eiropas augstākā vulkāna Etnas vienmēr kūpošā smaile un majestātiskie kalni. Piekrastēs iespējams atrast brīnišķīgas smilšu, oļu un klinšu pludmales, kurās baudīt silto sauli un tirkīzzilo jūru. Šeit valda tipisks Vidusjūras klimats – karstas vasaras un maigas ziemas.

Lidojumi no 14.09. līdz 05.10.2024. (1 x nedēļā)

 

Ceļojumi uz Tasas saluTasas sala (Thassos) ir īsta Grieķijas pērle. Salai ir izteikta atvaļinājuma un brīvības burvība: skaistie ciematiņi, kalni un pārgājienu takas, smilšainas pludmales un romantiski līcīši, olīvkoki un priežu birzis, mazas kafejnīcas un tipiskas grieķu tavernas – šeit ir teju viss, kas nepieciešams atvaļinājumam un brīvdienu sajūtām.

Salas klimatiskie apstākļi ir maigi un ļoti patīkami. Pat vasaras karstākajos mēnešos gaisa temperatūra reti uzkāpj virs 30’c un tūrisma sezonas laikā, naktīs gandrīz nekad nenoslīd zem 18-20’c. Jau jūnijā vidējā temperatūra sasniedz ~25’c un tāda pati tā ir arī noslēdzošajā sezonas mēnesī – septembrī. Vidējā ūdens temperatūra svārstās no ~19’c maija beigās, līdz pat teju 25’c augusta sākumā un 20’c septembrī.

Lidojumi no 19.05. līdz 22.09.2024. (1 x nedēļā)

 

2024. gada sezonas ceļojumu JAUNUMI!

Ceļojumi uz ZiemeļkipruZiemeļkipra. Ceļojumi uz Ziemeļkipru ir ļoti iecienīti dēļ pludmalēm, lieliskajiem laikapstākļiem, ēdieniem, bagātīgās vēstures, viesmīlīgajiem iedzīvotājiem un plašā kultūras mantojuma. Kipras salā valda Vidusjūrai raksturīgs klimats, jūras temperatūra nekad nenokrīt zem 16’c. Vasaras karstumā, augustā, tā var sasniegt pat 28’c. Grieķu un turku kultūru sajaukums, daudzveidīgā daba un plašā virtuve piedāvā lieliskas atpūtas un izklaides iespējas.

Lidojumi no 02.08. līdz 25.10.2024. (1 x nedēļā)

 

Ceļojumi uz Evijas saluEvijas sala. Šī Grieķijas sala ir iecienīta ar tās skaisto un vietām mežonīgo pludmaļu, tradicionālo tavernu un piedāvāto aktivitāšu dažādības un daudzveidības dēļ. Piemēram, piedzīvojumu cienītājiem šeit ir teju viss – sākot no pārgājieniem pa kalniem un aizām, velobraucieniem, izjādēm ar zirgiem, burāšanas, niršanas ar akvalangu, smaiļošanas ar kajakiem un kaitsērfinga, līdz mazu ciematu un tavernu iepazīšanai. Evijas salā ir arī daudz interesantu un vēsturisku vietu, piemēram, bizantiešu baznīcas, klosteri, viduslaiku pilis un arheoloģisko izrakumu vietas.

Lidojumi no 03.06. līdz 29.07.2024. (1 x nedēļā)

Jau paveroties uz atvasaru un agro rudeni, piedāvājumu klāsts paplašinās arī ar Tunisiju un Madeiru, tai skaitā rudens skolēnu brīvlaikā, bet par šiem galamērķiem citu reizi.

Izdevīgāko piedāvājumu izlase: 2024. GADA VASARAS CEĻOJUMI IEPRIEKŠPĀRDOŠANA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *