Eksotiskie ceļojumi

Kurp doties, kad Eiropa un Ēģipte kļūst par tuvu?

Labas ziņas – tagad Active Travel mājas lapā pieejami arī eksotiskie ceļojumi vai idejas “Kurp doties, kad Eiropa un Ēģipte kļūst par tuvu?”. Ja vēlaties paplašināt horizontus, iesakām izvēlēties kādu no eksotiskajiem galamērķiem: Vjetnamu, Šrilanku, Taizemi, Bali, Tunisiju, Senegālu vai Meksiku.
Šajā rakstā centīsimies aizvest jūs īsā ceļojumā uz katru no tām.

Vjetnama

Eksotiskie ceļojumi - Vjetnama

Vjetnama ir pārsteidzoša dabas skaistuma un kultūras zeme. Šeit ir gan palmu ieskautas balto smilšu pludmales laiskai atpūtai, gan sērfotāju un kaitotāju paradīze, gan izcilas ekskursiju iespējas, kas pat vispieredzējušākos ceļotājus neatstās vienaldzīgus.

Vjetnamas klimats atpūtniekiem ir ļoti patīkams un šeit ir gan tirkīzzilu ūdeņu pludmales un lagūnas, gan līči ar milzīgiem kaļķakmens torņiem un alām, no kurām kāda pat iemantojusi nosaukumu “Sajūsmas ala”.

Šeit tradicionālas vērtības un krāsaini festivāli mijas ar modernām viesnīcām valsts labākajos kūrortos pie elpu aizraujošām pludmalēm. Vjetnamas Dienvidķīnas jūras pludmalēs ūdens var sasilt līdz teju +30’c.

Eksotiskie ceļojumi - Vjetnama

Īpaša bauda ir izgaršot vietējos ēdienus un augļus. Zinātāji runā, ka katram tūristam jāmēģina kaut reizi no rīta pabūt augļu tirdziņā, kur letes ir pilnas ar dažādiem vietējiem gardumiem – gan tādiem, ko mēs kā eiropieši atpazīstam, gan tādiem, ko esam redzējuši tikai bildēs vai video.

Īpaša ir arī Mekongas upe – tā sākas kā neliela upīte Himalajos, bet Vjetnamā kļūst par milzīgu lēni plūstošu “jūru”, kuru ieskauj zaļi rīsu lauki, kas atspoguļo to, cik labi cilvēks var sadzīvot ar dabu. Upes krastos atrodami arī seni tempļi, pagodas, tipiski vjetnamiešu ciematiņi ar mājām uz pāļiem un tūristu iecienītie “peldošie tirgi”. Šķiet, ka šeit daļai iedzīvotāju dzīve arvien rit tāpat kā pirms simtiem gadu.

Ceļojums uz Vjetnamu arī sniegs atbildi, kas ir “Zebiekstes kafija” un “Debesu pils”!

Par piedāvājumiem vaicājiet mums vai īso ieskatu var apskatīt šeit: VJETNAMAS CEĻOJUMU PIEDĀVĀJUMI

Šrilanka

Šrilanka sagaida atpūtniekus ar siltu klimatu, bagātu vēsturi, pārsteidzošu un daudzveidīgu dabu, patiesi smaidošiem iedzīvotājiem, gardiem ēdieniem, debeszilu okeānu un balto smilšu pludmalēm – ne velti valsts nosaukums singāļu (šrilankiešu valodā) tulkojumā nozīmē “laimīgā zeme”.

Šrilanku raksturo 3 pamatlielumi: daba, piedzīvojumi un kultūras mantojums. Šīs salas vēsture mērāma vairāk kā 3000 gadus senā pagātnē un tieši tāpēc šeit apskatāmas dažas no pasaulē senākajām pilsētām un tempļiem.

Eksotiskie ceļojumi - ŠrilankaLai arī par tūristu trūkumu šī valsts nevar sūdzēties, tā ir spējusi saglabāt savu neatkārtojamo dabu neskartu un autentisku – tējas koki, lietus meži, rīsu lauki un vilinošais Indijas okeāna krasts, tie ir tikai daži no iemesliem, lai mestos iekšā piedzīvojumos. 2019. gadā Lonely Planet nosauca Šrilanku par „Must see” (obligāti jāredz) galamērķi. Šrilanka tiek uzskatīta arī par Ceilonas tējas un daudzu mums zināmu garšvielu dzimteni.

Ceļojot uz Šrilanku noteikti ir jāpaviesojas kādā no tempļiem. Īpaši jāizceļ Dambulas templis 350 m augstā klintī ar unikālu Budas statuju kolekciju un Budas svētā zoba templis, kurš uzbūvēts jau 16. gs un glabā vienu no svētākajām budisma relikvijām – Budas zobu. Tempļi ir īpašā valsts vizītkarte. Otra Šrilankas neoficiālā vizītkarte ir ziloņi – tie ir tikuši turēti īpašā cieņā visos laikos un vienmēr ir bijuši un būs nozīmīga Šrilankas kultūras daļa – svarīgākie palīgi sarežģītos un smagos darbos.

Par piedāvājumiem vaicājiet mums vai īso ieskatu var apskatīt šeit: ŠRILANKAS CEĻOJUMU PIEDĀVĀJUMI

Bali

Eksotiskie ceļojumi - BaliReti kurš nav dzirdējis par Bali salu – kaut vai grāmatas vai filmas “Ēd, lūdzies, mīli” (Eat pray love) iespaidā un iztēlojies mazas baltu smilšu pludmaļu ieskautas saliņas “peldam” tirkīzzilos un kristāldzidros ūdeņos, iedomājies plašas rīsu terases un garšu pilnu virtuvi.

Bali, tā šķiet ir vieta, kur katrs vēlas nonākt – ūdens, saules vai šķietamās nebeidzamās atpūtas brīvības gaidās. Un šī vieta patiesi neliks vilties – šeit saule silda, ūdens ieaijā un kokosa palmu paēnā var baudīt kokteiļus un mieloties ar gardiem ēdieniem.

Eksotiskie ceļojumi - BaliŠeit dūmakaini kalni un tropu meži dod aktīvākiem un pārgājienus mīlošiem cilvēkiem iespējas iepazīt dabu tuvāk, snorkelēšanas vai niršanas entuziasts ik metru var atklāt ko skaistu un aizraujošu, kultūras un deju cienītāji – var aizrautīgi vērot deju izrādes, apskatīt unikālus un grandiozus tempļus un komunicēt ar ļoti draudzīgajiem vietējiem iedzīvotājiem. Un protams, protams, mierīgas atpūtas piekritējus šeit lutinās siltums, kuru var baudīt visu cauru gadu.

Laikam jau ne velti šo salu dēvē par “Paradīzes salu” vai “Dievu salu”.

Par piedāvājumiem vaicājiet mums vai īso ieskatu var apskatīt šeit: BALI CEĻOJUMU PIEDĀVĀJUMI

Senegāla

Eksotiskie ceļojumi - Senegāla

Savukārt, ja Āfrika un tur esošā daba vilina vairāk kā Āzija, noteikti iesakām unikālu iespēju nokļūt Senegālā ar tiešo lidojumu no Rīgas (ar tehnisko nosēšanos Kasablankā degvielas uzpildei).

Senegālā ir mazliet cita izpratne par komfortu, kārtību un precizitāti. Šeit īpaši patiks tiem, kuri atvērti visam neierastajam un neparastajam, kā arī tiem, kas vēlas baudīt tropu sauli un okeāna silto ūdeni novembrī, apskatīt pārsteidzošos dabas parkus un doties izbraucienos uz safari.

Eksotiskie ceļojumi - Senegāla

Senegāla, it īpaši Dakāra, savu atpazīstamību eiropiešu acīs lielākoties ir iemantojusi ar “Parīze – Dakāra” ralliju, kurš līdz pat 2009. gadam finišēja pie “Rozā ezera” Dakāras pievārtē. Taču šīs vietas vēsture meklējama daudz senākā pagātnē, kad no 2 km attālumā no kontinenta esošās Goree salas no 15. līdz pat 19.gs. uz Ameriku tika aizvesti simtiem tūkstošu vergu. Taču, neskatoties uz skarbo pagātni, mūsdienās Goree sala ir kā klusuma oāze – šeit nav automašīnu, nav noziegumu, ir tikai pasteļa krāsas ēkas un šauras bruģētas ieliņas, nesteidzīgi iedzīvotāji un koku paēnā sēdoši kaķi.

Senegāla piedāvā ne tikai skarbas pagātnes liecības vietas, bet arī krāšņus un iespaidīgus dabas parkus, kuros iespējams doties safari izbraucienos un savvaļā redzēt ne tikai žirafes, ziloņus, zebras, degunradžus un citus Āfrikas kontinenta zīdītājus, bet arī daudz un dažādus putnus un pa kādam krokodilam. Šeit var arī atvilkt elpu milzīgu Baobabu paēnā, doties izbraucienos ar laivām gar mangrovju audzēm, apmeklēt salas, kuras mākslīgi izveidotas no gliemežvākiem un apskatīt otru sāļāko ezeru pasaulē – Rozā ezeru.

Par piedāvājumiem vaicājiet mums vai īso ieskatu var apskatīt šeit: SENEGĀLAS CEĻOJUMU PIEDĀVĀJUMI

Tunisija

Eksotiskie ceļojumi - TunisijaTunisija salīdzinājumā ar savu Ziemeļāfrikas kaimiņvalstu plašumu liekas pavisam neliela, taču tās kultūrvēsturiskais mantojums un dabas daudzveidība to ar uzviju atsver. Tunisijas Vidusjūras krasts, kur siltā saule, jūra un zelta smilšu pludmales tā vien lutina un kur zivis uz Jūsu šķīvja vienmēr ir svaigas, padara šo valsti par lielisku galamērķi pludmales atpūtas cienītājiem. Atšķirībā no Eiropas Vidusjūras valstīm šeit būs iespēja izbaudīt un izzināt citādāku kultūru, Āfrikas eksotiku un īstu tunisiešu viesmīlību. Tunisijas kūrorti ir mūsdienīgi un līdzvērtīgi sāncenši atzītiem Eiropas valstu kūrortiem.

Eksotiskie ceļojumi - TunisijaArī aktīvas atpūtas cienītājiem šis ir ļoti piemērots galamērķis. Tunisijas eksotiskā daba – mežainās piekrastes, Sahāras smilšu jūras, kā arī arābu zemei raksturīgā arhitektūras bagātība un apburošie ciematiņi tā vien aicina šo zemi iepazīt tuvāk. Atsevišķās kūrort zonas un Tunisijas lielākajā salā Džerbā atrodas vairāki ūdenssporta un laivošanas centri.

Tunisija ir eksotika, kura ērti sasniedzama ar tiešo lidojumu no Rīgas!

Par piedāvājumiem vaicājiet mums vai īso ieskatu var apskatīt šeit: TUNISIJAS CEĻOJUMU PIEDĀVĀJUMI

Meksika

Eksotiskie ceļojumi - Meksika

Meksika ir ne tika tako, burito, asi ēdieni, mariači dziedātāji un lielās platās cepures. Tā ir daudz vairāk un daudz interesantāk.

Meksika spēj piedāvāt ļoti dažādu atpūtu: sākot no iespaidīgām, pasaules greznāko pludmaļu sarakstā iekļautām balto smilšu pludmalēm ar Karību jūras kristāldzidro ūdeni, līdz pat Acteku un Maiju seno civilizāciju dārgumiem un senajām pilsētām.

Ekostiskie ceļojumi - Meksika

Šeit ik uz soļa, kur paveras skats, var atrast ko iespaidīgu: Akapulko un Kankūnas pludmales, milzīgā Mehiko pilsēta ar kontrastiem un lieliem debesskrāpjiem, Saules piramīda, kura, starp citu, ir trešā lielākā pasaulē, seno civilizāciju liecības un iespaidīgi tempļi, krāsainas pilsētas, aktīvi vulkāni un, protams, protams, atpūta Karību jūras balto smilšu pludmalēs.

Zemūdens pasaules mīļotājiem un sērfotājiem, Meksika šķitīs kā paradīze zemes virsū: iespaidīgā zivju dažādība, augi un dzidrais ūdens vilināt vilina gan tos, kuriem interesē ar skābekļa balonu plecos meklēt iespaidus zem ūdens, gan tos, kuru labākā izklaide ir ar sērfa dēli zem kājām “kāpt” viļņu galotnēs.

Un protams, tam visam klāt nāk arī garšām bagāta, pikanta un ar savu raksturu esošā Meksikas virtuve. Ne tikai garša, bet arī krāsas, smaržas un dažādība ir galvenie elementi, kas raksturo ik kumosu šajā kulinārijas ceļojumā.

Par piedāvājumiem vaicājiet mums vai īso ieskatu var apskatīt šeit: MEKSIKAS CEĻOJUMU PIEDĀVĀJUMI

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *